ATP Finals. Zła passa Kubota i Melo trwa

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mogą póki co zaliczyć udziału w Nitto ATP Finals do udanych. Polak i Brazylijczyk przegrali drugi mecz w grupie. Tym razem lepsi okazali się Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. „Nasza” para jest coraz dalej od awansu do półfinału.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali pierwsze grupowe spotkanie z duetem Mike Bryan / Jack Sock. Tym razem miało być inaczej. Kolejnymi rywalami byli Francuzi – Herbert i Mahut. Wydawało się, że ta para jest w zasięgu Polaka i Brazylijczyka, i że ich szanse na grę w półfinale znacznie się zwiększą po tym meczu.

Tak się jednak nie stało. Francuzi rozegrali świetne spotkanie, a Kubot i Melo zdecydowanie woleliby zapomnieć o tym starciu. Mecz od początku nie układał się po myśli Polaka i Brazylijczyka. Już w pierwszym gemie podanie stracił tenisista z Belo Horizonte. Był on zdecydowanie najsłabszym zawodnikiem na korcie, nie mógł znaleźć rytmu gry i to Polak musiał ciągnąć drużynę. Sam nie był w stanie jednak dużo zdziałać, gdyż mistrzowie Roland Garros 2018 byli w dobrej dyspozycji i popełniali mało błędów. Melo ponownie stracił serwis w piątym gemie i losy seta były praktycznie przesądzone.

Druga odsłona również nie rozpoczęła się obiecująco dla „naszej” pary. Tym razem podanie przegrał Kubot i sytuacja na korcie stała się bardzo pesymistyczna dla Polaka i Brazylijczyka, zważywszy na to, że Francuzi wcale nie zamierzali zwalniać tempa. Byli sprawni przy siatce, solidnie grali z linii końcowej, a co najważniejsze bezbłędnie operowali serwisem. Kubot i Melo nie dali się już przełamać w drugim secie, ale to nie uchroniło ich przed drugą porażką w grupie.

Ostatnimi rywalami triumfatorów Wimbledonu z 2017 roku będą najlepsi debliści tego sezonu – Oliver Marach i Mate Pavić. Polsko-brazylijska para musi to spotkanie wygrać, i to najlepiej gładko, by myśleć jeszcze o awansie do półfinału. Dodatkowo nie obejdzie się bez pomocy Mike Bryana i Jacka Socka. Amerykanie przy takim układzie muszą pokonać Francuzów w dwóch setach, by Kubot i Melo mogli wyjść z grupy.

Grupa A
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 8) – Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 3) 6:2, 6:4