Mińsk. Reprezentantka gospodarzy zatrzymała Piter

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter nie zagra o tytuł w turnieju rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W piątek Polka w trzech setach przegrała z Julią Haciuką.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla poznanianki, która w pierwszym secie ani razu nie zdołała utrzymać podania i szybko przegrała 1:6. W drugiej partii reprezentantka Polski zdecydowanie lepiej spisywała się przy własnym serwisie. Obroniła wszystkie cztery „breakpointy”, a sama dwukrotnie przełamała rywalkę i pewnie doprowadziła do wyrównania.

Niestety Piter nie była w stanie utrzymać dobrej dyspozycji w decydującej odsłonie pojedynku. Straciła podanie w pierwszym oraz piątym gemie i po godzinie i 39 minutach gry pożegnała się z rywalizacją w stolicy Białorusi.