Next Gen ATP Finals. Tsitsipas za mocny dla Hurkacza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz nie zagra w półfinale prestiżowych zawodów Next Gen ATP Finals. Polak w ostatnim spotkaniu grupy A przegrał w trzech setach z najwyżej rozstawionym Stefanosem Tsitsipasem.

Po porażce z Francesem Tiafoe i zwycięstwie nad Jaume Munarem Hubert Hurkacz wciąż był w grze o awans do półfinału Next Gen ATP Finals. Sytuacja była jasna – jeśli Polak wygrałby ze Stefanosem Tsitsipasem, zwyciężyłby w grupie A. Porażka oznaczała natomiast koniec przygody z mediolańskim turniejem.

Grek to obecnie 15. tenisista świata i zdecydowanie największa gwiazda turnieju. Mecz z Hurkaczem od początku był emocjonujący – nasz tenisista już w pierwszym gemie miał dwie okazje na przełamanie, ale ich nie wykorzystał. Chwilę później sam stracił za to podanie i przegrał 1:4.

W drugiej odsłonie wrocławianin bardzo dobrze serwował – w trzech gemach przegrał tylko jeden punkt przy własnym podaniu, a tiebreaka rozpoczął od prowadzenia 2-0. Później Hurkacz zaczął jednak popełniać błędy, przez co przegrał siedem punktów z rzędu i całego seta.

Na dodatek Polak dał się przełamać na początku trzeciej partii. Po chwili nie wykorzystał na dodatek trzech okazji na zniwelowanie strat i stało się jasne, że będzie to ostatni mecz Hurkacza w tym turnieju. Nasz najlepszy tenisista uległ Tsitsipasowi 1:4, 3:4(2), 1:4, lecz ten sezon i tak może uznać za bardzo udany.