Next Gen ATP Finals. Zwycięstwo Hurkacza. Polak w grze o półfinał!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz wciąż zachowuje szanse na wyjście z grupy w Next Gen ATP Finals. W drugim meczu Polak pokonał w pięciu setach Jaume Munara. Do awansu potrzebne będzie jednak prawdopodobnie zwycięstwo nad najwyżej rozstawionym Stefanosem Tsitsipasem.

W pierwszym spotkaniu Hubert Hurkacz przegrał co prawda w czterech setach z Francesem Tiafoe, ale z pewnością nie musiał schodzić z kortu ze spuszczoną głową, bo spisał się naprawdę dobrze. Wysoką dyspozycję na koniec sezonu wrocławianin potwierdził też od początku meczu z Jaume Munarem. W pierwszym secie Polak ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam uzyskał cztery break pointy w szóstym gemie. Były to jednocześnie piłki setowe – ostatnia z nich została przez naszego tenisistę wykorzystana.

W drugiej odsłonie Hurkacz po raz pierwszy stracił co prawda serwis, lecz sam przełamał Munara dwukrotnie – za każdym razem na koncie Polaka lądowały decydujące punkty przy stanie 40:40. Trzecia partia była nieco słabsza w wykonaniu wrocławianina, który tym razem przegrał 2:4.

Do dobrej gry nasz tenisista wrócił w czwartym secie. Tylko w nim nie mieliśmy żadnego przełamania, a wszystko rozstrzygnęło się w końcówce tiebreaka, gdzie Hurkacz przegrał 5-7. Stracona przewaga dwóch partii nie podłamała jednak Polaka. Wręcz przeciwnie – w piątym secie od razu wywalczył on przełamanie, potem dołożył jeszcze jedno i zwyciężył w całym meczu 4:2, 4:2, 2:4, 3:4(5), 4:1.

Dzięki tej wygranej nasz najwyżej notowany tenisista wciąż zachowuje realne szanse na wyjście z grupy. Konieczne będzie prawdopodobnie pokonanie rozstawionego z numerem jeden Stefanosa Tsitsipasa. Grek wygrał pierwszy mecz z Munarem, a dziś zmierzy się z Tiafoe.

Grupa A:
Hubert Hurkacz (Polska, 6) – Jaume Munar (Hiszpania, 7) 4:2, 4:2, 2:4, 3:4(5), 4:1