Paryż. Kubot i Melo odpadają w ćwierćfinale

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne, foto: AFP

Rozstawieni z numerem 3 Łukasz Kubot i Marcelo Melo zakończyli udział w turnieju Masters 1000 w Paryżu na ćwierćfinale. Lepsi od polsko-brazylijskiej pary okazali się dziś Marcel Granollers i Rajeev Ram, którzy wygrali 6:1, 6:4.

Przed meczem to Kubot i Melo byli dość wyraźnymi faworytami, szczególnie że po ostatnich zwycięstwach w Pekinie i Szanghaju byli w znakomitej formie. Dziś jednak na korcie dominowali ich przeciwnicy. Polsko-brazylijska para straciła serwis już w drugim gemie meczu. Następnie toczyła się gra na przewagi, jednak Hiszpan i Amerykanin utrzymali podanie. Po chwili ponownie udało im się przełamać rywali. Piąty gem Granollers i Ram wygrali do zera i w ten sposób szybko zrobiło się 5:0. Ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 6:1 po 23 minutach rywalizacji.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od przełamania na korzyść pary Granolllers-Ram. Polak i Brazylijczyk bronili kolejnego break pointa przy stanie 1:3 – wyszli z tego gema obronną ręką, a później udało im się odrobić straty i doprowadzić do wyniku 4:4. Niestety, następnie Granollers i Ram przełamali przeciwników i zakończyli mecz, wygrywając dziesiątego gema do zera.

Łukasz Kobot i Marcelo Melo powalczyli dziś w zasadzie tylko w drugim secie. Było to zdecydowanie za mało, aby pokonać dobrze dysponowanych rywali. Granollers i Ram zaserwowali łącznie cztery asy oraz wygrali 78% piłek po pierwszym i 62% po drugim podaniu. U Kubota i Melo było to zaledwie 59% i 31%. Konsekwencją tego było to, że Polak i Brazylijczyk wygrali jedynie połowę własnych gemów serwisowych (4 z 8).

Łukasz Kubot i Marcelo Melo już wcześniej wywalczyli sobie awans do turnieju ATP World Tour Finals w Londynie. Po dzisiejszej porażce spadną jednak z czwartego na siódme miejsce w rankingu.