Toronto. Chwalińska w półfinale debla

/ Peter Figura , źródło: własne, foto: Peter Figura

Maja Chwalińska awansowała do półfinału, rozgrywanego w Toronto, challenger (pula nagród 60 tys. dolarów). Po porażce w singlu z Elitsą Kostovą (to właśnie Kostova jest partnerka naszej reprezentantki), Chwalińska powetowała sobie to odnosząc pewne zwycięstwo w drugiej rundzie debla i tym samym awansowała do półfinału.

Polsko-bułgarska para pewnie pokonała francuski debel Manon Arcangioli i Sherazad Reix 6:1, 6:4. Wydawało się ze Francuzki mogą być znacznie groźniejszymi przeciwniczkami, po tym jak w pierwszej rundzie wyeliminowały turniejową czwórkę – parę Jessika Ponchet (Francja) i Kimberley Zimmermann (Belgia).

Od początku meczu jednak to Chwalińska i Kostova wyraźnie dominowały, wygrywając pierwszego seta 6:1. W drugim secie mecz był znacznie bardziej wyrównany, ale Polka utrzymała swój serwis przy stanie 4:4, aby przy prowadzeniu 5:4 doprowadzić do dwóch meczboli i wykorzystując drugi z nich, zakończyć całe spotkanie.

Przeciwniczkami Chwalińskiej i Kostowej w półfinale będzie turniejowa „jedynka” – para Naomi Broady (Wielka Brytania) i Ayaka Okuno (Japonia).