Pekin. Kubot i Melo mistrzami!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Twitter @daniel_melo77

To był nokaut! Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali 6:1, 6:4 najlepszą parę sezonu Oliver Marach i Mate Pavić.

Kiedy poprzednio Kubot i Melo spotkali się z austriacko-chorwackim duetem, długimi godzinami walczyli o tytuł na Wimbledonie. Wtedy rozstrzygnął piąty set wygrany przez Polaka i Brazylijczyka 13:11. W finale rozgrywek w Pekinie pięciu partii oczywiście nie mogli rozegrać, ale nie były potrzebne nawet trzy. Po dwóch z mistrzostwa cieszyli się Kubot i Melo.

Przez pierwszą partię polsko-brazylijski duet wręcz przemknął. W 24 minuty wygrał 6:1. Drugi set trwał dłużej, miał inny, zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Tym razem decydowało jedno przełamanie, do którego Polak z Brazylijczykiem doprowadzili w gemie lacostowskim. Wcześniej, w drugim gemie, obronili dwa break pointy. Więcej tak dobrych szans Marach i Paviić sobie nie stworzyli.

Zwycięstwo w Pekinie przybliża Kubota i Melo do występu w kończących sezon mistrzostwach ATP w Londynie.

Finał debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – O. Marach, M. Pavić (Austria, Chorwacja, 1) 6:1, 6:4