Pekin. Nie będzie półfinału dla Rosolskiej

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Abigail Spears przegrały z Gabrielą Dabrowski i Xu Yifan w ćwierćfinale turnieju w Pekinie. Polka i Amerykanka nie zdołały zrewanżować się za porażkę w Tokio.

Pierwszy set nie zaczął się dla "naszej" pary dobrze. Strata podania w gemie otwarcia od razu postawiła Rosolską i Spears w niekorzystnej sytuacji. Próba "dogonienia" wyniku stała się jeszcze trudniejsza, gdy w gemie piątym ponownie straciły serwis. W kolejnym dały nadzieję kibicom odrabiając jednego breaka, ale po chwili znowu straciły własne podanie. Pierwszy set można już było spisać na straty.

Druga partia była niezwykle wyrównana. W gemie dziesiątym Polka i Amerykanka miały dwie szanse na wyrównanie stanu meczu. Niestety, w tym przypadku sprawdziło się sportowe porzekadło – niewykorzystane okazje się mszczą. W gemie jedenastym Rosolska i Spears łatwo straciły swój serwis, a po chwili stalowe nerwy zachowały Dabrowski i Xu, pewnie wygrywając podanie i tym samym zamykając spotkanie.

Dzisiejszy mecz był szansą na rewanż za porażkę w Tokio. Tam również pary spotkały się na etapie ćwierćfinałów. Co więcej, Rosolska i Dabrowski znają się bardzo dobrze. W latach 2013-2015 często występowały po jednej stronie siatki. Trzy lata temu wygrały turniej w Monterrey.

Ćwierćfinał debla:
Gabriela Dabrowski, Xu Yifan (Kanada, Chiny) – Alicja Rosolska, Abigail Spears (Polska, USA) 6:2, 7:5