Pekin. Rosolska w ćwierćfinale po obronie 4 meczboli

/ Mateusz Geisler , źródło: , foto: AFP

Alicja Rosolska i Abigail Spears obroniły cztery kolejne piłki meczowe w super tie-breaku i pokonały Mihaelę Buzarnescu i Monicę Niculescu. Tym samym Polka i Amerykanka zameldowały się w ćwierćfinale turnieju w Pekinie.

Dzisiejszy mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie. Zawodniczki spędziły na korcie godzinę i 42 minuty, a oba sety kończyły się z przewagą jednego breaka. Jakby tego było mało, to w super tie-breaku doszło niemalże do sportowego cudu.

Rosolska i Spears szybko straciły kontakt z Rumunkami. "Nasza" para przegrywała już 1:4, następnie 2:6 i 5:9. Wtedy wydawało się, że wszystko jest już przesądzone, a Polka i Amerykanka będą mogły pakować walizki. Nic bardziej mylnego.

Cztery kolejne meczbole okazały się niewystarczające do skończenia meczu. Rosolska i Spears nie tylko je obroniły, ale również wywalczyły swojego i pewnie go wykorzystały. Sześć kolejnych punktów, wygranych przy takiej presji, zasługuje na szczególne uznanie.

W nagrodę "nasza" para zarobiła 53 tysiące dolarów do podziału i 215 punktów do rankingu. W ćwierćfinale czeka je kolejne wymagające zadanie. Na ich drodze staną lepsze z meczu: Gabriela Dabrowski i Xu Yifan kontra Nadia Kiczeniok i Anastazja Rodionowa. Jeżeli wygrają te pierwsze, to Rosolska i Spears będą mogły się zrewanżować za ćwierćfinałową porażkę w Tokio.

Druga runda debla:
Alicja Rosolska, Abigail Spears (Polska, USA) – Mihaela Buzarnescu, Monica Niculescu (obie Rumunia) 4:6, 6:4, 11-9