Czakwetadze lepsza od Isi

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Anna Czakwetadze ponownie okazała się zbyt mocna dla Agnieszki Radwańskiej. 21-letnia Rosjanka pokonała pierwszą rakietę Polski 6:4, 1:6, 6:1 w trzeciej rundzie turnieju Internazionali BNL D’Italia.

Spotkanie rozpoczęła się po myśli 21-letniej moskwianki. Czakwetadze objęła prowadzenie 2:0 w pierwszej partii. Jednak Radwańska zdołała odrobić starty i doprowadziła do stanu 4:3. Niestety w końcówce seta znacznie lepsza okazała się Rosjanka, która wygrała trzy ostatnie gemy, triumfując 6:3. W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni na rzymskim Foro Italico obserwowali jednostronne widowisko. 19-letnia krakowianka nie pozostawiła najmniejszych szans ósmej rakiecie świata i wygrała tę część spotkania 6:1. W decydującej partii nastąpił zwrot o 180 stopni i to Czakwetadze grała na korcie numer jeden pierwsze skrzypce. Ostatecznie Rosjanka po godzinie i trzech kwadransach zakończyła zwycięsko spotkanie wynikiem 6:4, 1:6, 6:4. Kolejną rywalką Anny Czakwetadze będzie Bułgarka Cwetana Pironkowa.

Agnieszka Radwańska spotkała się z Anną Czakwetadze po raz drugi w karierze. Do ich pierwszej konfrontacji doszło w tym sezonie podczas turnieju w Dubaju. Wówczas w meczu pierwszej rundy także lepsza okazała się Rosjanka, która triumfowała w trzech setach.

Osiągając trzecią rundę imprezy WTA pierwszej kategorii, Polka zyskała 60 punktów do światowego rankingu. Pomimo porażki z turniejową „szóstką” Agnieszka Radwańska może uznać występ w stolicy Włoch za udany. 19-letnia krakowianka zrehabilitowała się za ubiegłoroczny start w Rzymie, gdy zeszła z kortu po przegraniu ośmiu gemów w meczu pierwszej rundy przeciwko Shahar Peer.

W Wiecznym Mieście popularna Isia gra także w turnieju deblowym. Wraz z Marią Kirilenko awansowała już do drugiej rundy. W przyszłym tygodniu Polka wystąpi w Stambule, gdzie zostanie rozegrana impreza WTA trzeciej kategorii.