Pekin. Sprawdzian na dzień dobry

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo musieli się solidnie napracować, nim awansowali do drugiej rundy w Pekinie. Mecz z parą Mao-Xin Gong i Ze Zhang wygrali po super tie breaku.

Kubot i Melo zagrali pierwsze spotkanie od przegranego finału US Open. W Pekinie zostali rozstawieni z numerem dwa, a rywale do głównej drabinki dostali się za sprawą dzikiej karty. Nie było więc wątpliwości, kto występował w roli faworyta.

Chińska para skutecznie jednak postawiła się polsko-brazylijskiej. W pierwszym secie Kubot i Melo do decydującego przełamania doprowadzili dopiero w 10. gemie.

Znacznie gorzej szło w drugiej partii. Gong i Zhang wyszli na prowadzenie 4:1. Wicemistrzowie tegorocznego US Open zmniejszyli nieco stratę – o jedno przełamanie – do 2:4. Ale seta już nie uratowali.

W super tie breaku co rusz ktoś przełamywał serwis. Mini breaków można było naliczyć aż siedem. O jednego więcej zaliczyli Kubot z Melo. Tego na wagę zwycięstwa przy 7-7. Trzy punkty zdobyte z rzędu dały im zwycięstwo i awans do ćwierćfinału.

Pierwsza runda debla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 2) – Mao-Xin Gong, Ze Zhang (Chiny, WC) 6:4, 4:6, 10-7