Obidos. Kawa i Piter w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Bella Cup

Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter zameldowały się w drugiej rundzie turnieju ITF w Obidos (pula nagród 25.000$). Obie we wtorkowych spotkaniach nie straciły nawet seta.

W tym tygodniu z pewnością warto zwrócić uwagę na turniej ITF w portugalskim Obidos. W głównej drabince singla znalazły się tam aż cztery Polki – Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa zostały rozstawione, Urszula Radwańska otrzymała "dziką kartę" od organizatorów, a Oliwia Szymczuch pomyślnie przebrnęła przez kwalifikacje.

Piter oznaczona została w tych zawodach z numerem siedem i w pierwszej rundzie trafiła na kwalifikantkę, Anę Vrljić z Chorwacji. W obu setach nasza tenisistka okazała się lepsza o jedno przełamanie i po dwóch godzinach zwyciężyła 6:4, 6:4. W kolejnym meczu zagra z Nataliją Kostić lub Ines Teixeirą.

Kawa rozstawiona została z "ósemką" i na początek zmierzyła się z Rosjanką Walerią Sawinych. Pierwszą partię rywalka rozpoczęła od prowadzenia 3:0 z dwoma przełamaniami. Polka odrobiła jednak straty, a potem uzyskała jeszcze jednego breaka i wygrała 7:5. Druga odsłona miała podobny przebieg – Kawa źle zaczęła, lecz później było już tylko lepiej. Nasza tenisistka zwyciężyła 7:5, 6:3 i w drugiej rundzie rywalizować będzie z Turczynką Berfu Cengiz.

W środę mecze pierwszej rundy rozegrają Szymczuch i Radwańska. Krakowianka na rozstawioną z numerem cztery Miharu Imanishi, Szymczuch zagra z posiadaczką "dzikiej karty", Alexandrą Stevenson. Jeśli obie Polki wygrają te mecze, w drugiej rundzie zagrają ze sobą, a w ćwierćfinale mogą trafić na Kawę.

Katarzyna Piter (Polska, 7) – Ana Vrlijć (Chorwacja, Q) 6:4, 6:4
Katarzyna Kawa (Polska, 8) – Waleria Sawinych (Rosja) 7:5, 6:3