Puchar Davisa. Zaczynamy od porażki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: Korespondencja z Kluż-Napoki, foto: AFP

Marius Copil wygrał z Kamilem Majchrzakiem 6:2, 6:4 i wyprowadził reprezentację Rumunii na prowadzenie w meczu z Polską, rozgrywanego w ramach drugiej grupy euro-afrykańskiej Pucharu Davisa.

Stawką mecz w Kluż-Napoka jest awans do pierwszej grupy. Konfrontację na korcie ziemnym rozpoczęli lider reprezentacji Rumunii, oraz nasza „druga rakieta”. Znacznie bardziej doświadczony i wyżej notowany Copil od początku dominował na korcie. W pierwszym secie reprezentant gospodarzy pewnie pilnował serwisu i doprowadził do dwóch przełamań (w trzecim oraz siódmym gemie).

W drugiej partii gra była bardziej wyrównana. Majchrzak starał się grać bardziej agresywnie, lepiej serwował i wytrzymywał dłuższe wymiany. W czwartym gemie piotrkowianin miał szasnę na przełamanie (jedyną w meczu), ale Copil zdołał wybronić się asem. Kluczowy dla losów tego pojedynku był dziewiąty gem. Majchrzak prowadził w nim 40-30, ale przegrał trzy kolejne piłki, przy ostatniej zagrywając ramą w aut. Copil szansy nie wypuścił z rąk i pewnie zamknął mecz własnym podaniem (przy pierwszym meczbolu wygrywający serwis). Spotkanie trwało godzinę oraz 16 minut.

W drugim dzisiejszym spotkaniu lider naszej reprezentacji Hubert Hurkacz zmierzy się z 33-letnim Adrianem Ungurem.