US Open. Kubot i Melo zagrają o finał!

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Austina Krajicka oraz Tennysa Sandgrena i awansowali do półfinału US Open. To najlepszy wynik osiągnięty przez Polaka w historii jego nowojorskich startów.

Polsko-brazylijska para przystąpiła do dzisiejszego spotkania jako faworyci. Nie ma wątpliwości, że doskonale wywiązali się ze swojego zadania. Kubot i Melo, po serii słabych występów w Ameryce, wrócili na dobrą ścieżkę w najlepszym możliwym momencie – w Nowym Jorku.

„Nasi” lepiej rozpoczęli dzisiejszy pojedynek. Już w trzecim gemie przełamali rywali. Co ciekawe, ten break zapoczątkował serię 5 kolejnych przełamań. Jako pierwsi tę serię przerwali Polak i Brazylijczyk, co pozwoliło im objąć prowadzenie 5:3. Jak się po chwili okazało, była to wystarczająca zaliczka do zwycięstwa w partii.

Drugi set to popis gry byłych liderów rankingu deblistów. Błyskawiczne przełamania i prowadzenia: najpierw 3:0, a później 5:1, były efektem rewelacyjnej gry polsko-brazylijskiego duetu. Na szczególne uznanie zasługuje postawa Kubota w 6. gemie. Lubinianin wybronił się perfekcyjnym serwisem ze stanu 0:40. W sumie w tym gemie „nasi” obronili 5 break pointów. Wówczas stało się jasne, że aby Amerykanie odwrócili stan meczu musi wydarzyć się cud, a na ten Polak i Brazylijczyk nie pozwolili.

W nagrodę Kubot i Melo staną przed szansą na swój drugi wielkoszlemowy, a pierwszy nowojorski finał. Ich półfinałowymi rywalami będą zwycięzcy pojedynku: Jamie Murray i Bruno Soares (4) – Radu Albot i Malek Jaziri.

Ćwierćfinał debla:
Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 7) – Austin Krajicek, Tennys Sandgren (USA) 6:4, 6:2