US Open. Hurkacz zagra w turnieju głównym!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz w świetnym stylu awansował do turnieju głównego US Open. W trzech meczach eliminacyjnych 21-letni Polak nie stracił ani jednego seta. W ostatnim z nich ograł 6:3, 6:3 równieśnika z Hiszpanii, Pedro Martineza.

To na pewno nie był łatwy mecz dla naszego reprezentanta. Stawka spotkania była ogromna. Każdy tenisista, który wystąpi w tegorocznym US Open, zarobi 54 tysiące dolarów. Dla tenisistów z drugiej setki światowego rankingu to olbrzymie pieniądze. Do tego dochodzi jeszcze prestiż i oczywiście punkty do rankingu.

Hurkacz dał się przełamać w pierwszym gemie spotkania, ale nie pozwolił rywalowi długo cieszyć się z prowadzenia. Błyskawicznie zniwelował stratę, a w kolejnych gemach serwisowych spisywał się bardzo pewnie. Tego samego nie można powiedzieć o Martinezie, który przy stanie 3:4 dał się przełamać po raz drugi. Chwilę później pierwsza partia padła łupem Hurkacza.

Drugi set zakończył się identycznym rezultatem, ale jego przebieg był zupełnie inny. Tym razem to Martinez dał się przełamać w gemie otwarcia. Od stanu 3:1 dla Polaka rozpoczął się natomiast festiwal przełamań. Do końca spotkania Hurkacz i Martinez nie zdołali wygrać ani jednego gema przy własnym podaniu. 21-letni wrocławianin w niecodziennych okolicznościach obronił zaliczkę wywalczoną na początku seta i wygrał jeden z najważniejszych pojedynków w karierze.

Przed Hurkaczem co najmniej dwa dni odpoczynku. Pierwsze mecze turnieju głównego zostaną rozegrane w poniedziałek. Jeszcze nie wiadomo z kim zmierzy się Polak. Możliwości jest wiele – na kwalifikantów czekają m.in. Juan Martin del Potro, Alexander Zverev czy Gael Monfils.