New Haven: Rosolska i Spears pokonały turniejowe trójki

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Abigail Spears po raz drugi w obecnym sezonie pokonały groźną parę Kiki Bertens / Johanna Larsson. Polka i Amerykanka wygrały 4:6, 7:5, 10:5, dzięki czemu awansowały do półfinału turnieju w New Haven.

Przez długi czas to rozstawione z numerem trzecim przeciwniczki były bliżej zwycięstwa. Pierwszego seta wygrały 6:4, a w drugim dwukrotnie obejmowały prowadzenie z przewagą przełamania. Polsko-amerykańskiej parze udało się jednak odwrócić losy rywalizacji i doprowadzić do szczęśliwego końca. Spotkanie trwało godzinę i 25 minut.

Co ciekawe, Bertens zdecydowała się na występ w grze podwójnej, mimo że wycofała się z turnieju singlowego. Holenderka straciła dużo sił przed tygodniem, w Cincinnati, gdzie sensacyjnie sięgnęła po tytuł.

Rosolska i Spears są już w półfinale, ale nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. O awans do finału powalczą z doświadczonymi Czeszkami, Andreą Sestini Hlavackovą i Barborą Strycovą.

Ćwierćfinał debla:
A. Rosolska, A. Spears (Polska, USA) – K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja, 3) 4:6, 7:5, 10:5