US Open. Turniej główny bez Majchrzaka

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie zdołał zatrzymać wyżej notowanego Marcela Granollersa. Polak uległ Hiszpanowi w drugiej rundzie eliminacji 3:6, 3:6, po godzinie i 27 minutach. Tym samym w walce o miejsce w drabince głównej pozostał już tylko jeden nasz reprezentant – Hubert Hurkacz.

Hiszpana i Polaka dzieli w rankingu 81 miejsc. Tenisista z Barcelony został rozstawiony w turnieju eliminacyjnym z numerem 5 i to on był oczywistym faworytem tego spotkania, mimo że wcześniej nie miał okazji grać z piotrkowianinem.

Majchrzak jednak nie zamierzał oddać meczu bez walki i był zdeterminowany, by zadebiutować w Wielkim Szlemie, a pokonanie Granollersa znacznie ułatwiłoby osiągnięcie tego celu. Pojedynek rozpoczął się wyrównanie, żaden z tenisistów nie odpuszczał gemów serwisowych, choć u Majchrzaka pojawiało się więcej problemów. Jako pierwszy przełamał na 4:3 niegdyś 19. zawodnik świata. Był to kluczowy moment dla losów seta, strata podania podłamała Polaka i mimo że walczył w następnym gemie, by odebrać serwis rywalowi, to w tej partii gema już nie ugrał.

Druga odsłona rozpoczęła się nieco inaczej. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego od razu przełamał przeciwnika i pewnie potwierdził przewagę w następnym gemie. Sytuacja ta utrzymywała się do stanu 3:1. Wtedy to tenisista z Półwyspu Iberyjskiego wykazał się większym doświadczeniem, wyczekał na chwilę słabości Polaka i ruszył do ataku. Tym samym wygrał on pięć gemów z rzędu i awansował do finałowej rundy eliminacji.

Kamil Majchrzak dzielnie stawiał opór, wiele gemów było zaciętych i równie dobrze mogły potoczyć się w drugą stronę, na korzyść Polaka. Czegoś jednak zabrakło i piotrkowianin będzie musiał zaczekać z debiutem w turnieju wielkoszlemowym. Marcel Granollers natomiast o wejście do głównej drabinki zmierzy się z Serbem Nikolą Milojevicem.

Cały czas szansę udziału w US Open ma Hubert Hurkacz. Wrocławianin pokonał w czwartek Egora Gerasimova 7:6 (5), 6:3 i w trzeciej rundzie zagra z Pedro Martinezem.