Polska victoria w Hamburgu

/ Anna Wilma , źródło: atptennis.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg przeszli zwycięsko pierwszą rundę turnieju ATP Masters Series, który odbywa się w Hamburgu. Polacy w dwóch setach ograli Christophera Kasa i Rogiera Wassena, duet niemiecko – holenderski.

Spotkanie na jednym z bocznych kortów w Hamburgu trwał godzinę i dwie minuty. Pierwszy set meczu należał do bardzo wyrównanych. Obydwa deble serwowały na podobnym poziomie (osiągając celność pierwszego podania od 68 do 70 procent). Jednak to Kasowi i Wassenowi mnożyły się szanse break pointowe. Mieli ich osiem. Na szczęście wykorzystali tylko jedną, co było też zasługą skutecznej defensywy Polaków. W dwóch ostatnich gemach Matkowski i Fyrstenberg okazali się wyraźnie lepsi i triumfowali 7:5. W drugiej odsłonie nie było już większych wątpliwości. Występujący w roli faworytów polscy tenisiści trzykrotnie przełamali Niemca i Holendra, odbierając im jakiekolwiek szansę na powrót do meczu. Po siedmiu gemach przypieczętowali swój awans do drugiej rundy.

Następnymi przeciwnikami Polaków będą rozstawieni z numerem szóstym Czesi, Martin Damm i Pavel Vizner. W przypadku wygranej mają szanse spotkać się z liderami klasyfikacji deblistów ATP, braćmi Braynami, z którymi przegrali niedawno w finale w Barcelonie.

Wspomniany finał to jak na razie najlepszy wynik Fyrstenberga i Matkowskiego w bieżącym sezonie. Byli też w półfinale w Sydney oraz kilku ćwierćfinałach: w Marsylii, Rotterdamie i turnieju ATP Masters Series w Rzymie przed tygodniem.

Pierwsza runda debla
Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) – Christopher Kas, Rogier Wassen (Niemcy, Holandia) 7:5, 6:1

Wyprzedź meldunki z Hamburga i zobacz, jak zakończyły się dzisiejsze mecze! W dziale wyniki między innymi odpowiedź na pytanie, kto wygrał mecz gwiazd: Ivan Ljubicić czy Nikołaj Dawydienko!