Sopot Open. Daniel Gimeno-Traver lepszy w hiszpańskim meczu

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Pogromcy Polaków w tenisowym Sopot Open w większości zagrają w półfinałach. Awansowali do nich Pedro Cachin i Daniel Gimeno-Traver, który ograł Tommy’ego Robredo. Odpadł Oscar Otte.

W pierwszej rundzie singla podczas Sopot Open Kamil Majchrzak niespodziewanie nie ugrał nawet seta w starciu z Pedro Cachinem, lecz to właśnie Argentyńczyk został pierwszym półfinalistą turnieju. W starciu z Thiemo de Bakkerem Cachin z pewnością nie był faworytem, ale znów sprawił niespodziankę. Tym razem wygrał w trzech setach – 6:3, 3:6, 6:2.

Jest już pewne, że w finale zagra tenisista, który wcześniej uporał się z Polakiem. Kolejnym rywalem Cachina będzie bowiem Daniel Gimeno-Traver. Hiszpan wyrzucił w pierwszych dwóch rundach Wojciecha Marka i Daniela Michalskiego, lecz w ćwierćfinale czekał na niego doświadczony Tommy Robredo.

Ten ostatni po wyeliminowaniu turniejowej "jedynki", Hugo Delliena, wydawał się jednym z głównych faworytów turnieju. Powstrzymał go jednak o cztery lata młodszy rodak. Gimeno-Traver rozpoczął mecz od straty serwisu, ale nie przeszkodziło mu to w wygraniu całego meczu w dwóch partiach – 6:4, 7:6(4).

Szanse na triumf w Sopot Open wciąż zachowuje rozstawiony z numerem dwa Paolo Lorenzi. Włoch okazał się lepszy od Oscara Otte, który wcześniej uporał się z Pawłem Ciasiem. Lorenzi zwyciężył 3:6, 6:3, 6:2 i teraz zmierzy się ze Zdenkiem Kolarem. Ten ostatni w trzech setach pokonał Maxime’a Janviera.