Waszyngton. Dobre otwarcie Linette

Magda Linette wygrała z Olivią Rogowską 6:4, 6:1 i zameldowała się w drugiej rundzie turnieju WTA w Waszyngtonie. Kolejną rywalką poznanianki będzie rozstawiona z „trójką” Naomi Osaka.

Opady deszczu w Waszyngtonie sprawiły, że Polka pierwszy mecz rozegrała dopiero w środę. Linette nie miała większych problemów z ograniem, notowanej o blisko sto pozycji niżej w rankingu, reprezentantki Australii.

W pierwszym secie doszło tylko do jednego przełamania, wywalczonego przez poznaniankę w piątym gemie. Druga partia rozpoczęła się od wzajemnych breaków. Od stanu 1:1 kolejne gemy na konto zapisywała już tylko Polka. Mecz trwał 79 minut.

Trudny egzamin czeka Magdę Linette w meczu drugiej rundy, gdyż zmierzy się z siedemnastą rankingu Naomi Osaką.

Magda Linette (Polska) – Olivia Rogowska (Australia) 6:4, 6:1