Praga. Świątek lepsza od Barthel

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto:

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Polka wyeliminowała Monę Barthel 6:2, 6:3 i jest już w półfinale Advantage Cars Prague Open 2018. Tam zmierzy się z Martiną Di Giuseppe.

Mona Barthel to na pewno zawodniczka z wysokiej tenisowej półki. Obecnie zajmuje 114. pozycję w rankingu, jednak w 2013 roku była już 23. Iga Świątek natomiast jest aktualnie w bardzo dobrej formie i w piątek przedłużyła zwycięską passę.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Świątek. Wyszła ona na prowadzenie 4:0 i kontrolowała przebieg spotkania. Barthel miała więcej problemów na swoim serwisie, co poskutkowało tym, że nie wygrała żadnego gema przy własnym podaniu. Warszawianka była zdecydowanie ofensywniejszą tenisistką, przejmowała inicjatywę w wymianach, a Niemka ewidentnie miała problemy z utrzymywaniem wyrównanej walki. Tym samym Świątek zapisała pierwszą partię na swoje konto po 32 minutach.

Druga odsłona to już nieco inny obraz gry. Turniejowa „jedynka” zaczęła być bardziej regularna i więcej atakowała, co pozwoliło na uzyskanie przełamania w trzecim gemie. Mistrzyni juniorskiego Wimbledonuwytrzymała ten napór i konsekwentnie zmierzała po zwycięstwo. Wygrała kilka ważnych piłek i w szóstym gemie odłamała rywalkę. Od tego momentu zawodniczka warszawskiej Legii zdominowała całkowicie Barthel i w efekcie od stanu 1:3 wygrała pięć gemów z rzędu. Pojedynek trwał godzinę i 27 minut.

To z pewnością jedno z najbardziej wartościowych zwycięstw w dotychczasowej karierze 17-letniej Polki. W sobotę powalczy ona o finał imprezy w Pradze. Jej rywalką będzie Martina Di Giuseppe, która pokonała w 1/4 finału Katerinę Stewart.