Ołomuniec. Chwalińska w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: ITF

Maja Chwalińska pewnie awansowała do drugiej rundy mocno obsadzonego turnieju ITF w Ołomuńcu (pula nagród 80.000$+H). Polka pokonała na początek Ioanę Loredanę Roscę 7:5, 6:2.

Turniej w Ołomuńcu to najbardziej prestiżowe zawody rangi ITF kobiet w tym tygodniu. W eliminacjach z numerem jeden została rozstawiona Katarzyna Kawa, lecz Polkę w drugim meczu pokonała w trzech setach Ioana Loredana Rosca. Teraz przeciwniczką Rumunki, już w pierwszej rundzie turnieju głównego, była Maja Chwalińska, która dostała się bezpośrednio do drabinki.

Pierwsza partia była bardzo zacięta. Młoda Polka aż cztery razy przełamywała rywalkę, ale Rosca prawie za każdym razem odrabiała straty. Dopiero za czwartym razem Chwalińska przypieczętowała przełamanie wygraną przy własnym serwisie i zwyciężyła tym samym w secie otwarcia 7:5.

Druga odsłona przebiegała już pod dyktando naszej tenisistki. Chwalińska zaczęła od podwójnego przełamania i prowadzenia 3:0, a przewagę utrzymywała już w zasadzie do końca meczu. Dzięki temu wygrała całe spotkanie 7:5, 6:2 i prawdopodobnie zmierzy się z rozstawioną z numerem trzy Kristyną Pliszkovą. Plasująca się w pierwszej setce rankingu WTA Czeszka musi jednak uporać się najpierw z rodaczką, Barborą Stefkovą.

Maja Chwalińska (Polska) – Ioana Loredana Rosca (Rumunia, Q) 7:5, 6:2