Versmold. Pracowity dzień Piter zakończony niepowodzeniem

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Katarzyna Piter nie zagra w ćwierćfinale turnieju ITF w Versmold (pula nagród: 60 tys. dolarów). W 2. rundzie przeszkodą nie do przejścia okazała się rozstawiona z numerem szóstym Bibiane Schoofs. Polka uległa jej 5:7, 2:6.

Z powodu kapryśnej pogody, Polka dopiero w czwartek rozpoczęła zmagania w turnieju głównym. Z jej występem można było wiązać spore nadzieje, które rozbudziła dobrymi występami w kwalifikacjach, gdzie w trzech meczach nie straciła ani jednego seta. Seria przekonujących zwycięstw została wydłużona po triumfie 6:3, 6:1 nad Amerykanką Chiarą Scholl w pierwszej rundzie turnieju głównego. Piter dostała kilka godzin na regenerację, a później ponownie pojawiła się na tym samym korcie.

Jej rywalką w 1/8 finału była Holenderka Bibiane Schoofs, obecnie 173. rakieta świata. Początkowo pachniało niespodzianką, bowiem sklasyfikowana ponad dwieście pozycji niżej Polka serwowała po zwycięstwo w pierwszym secie przy stanie 5:4. Rywalka odrobiła jednak straty, a w drugiej partii nie dała już naszej reprezentance większych szans, oddajac zaledwie gemy.

Katarzyna Piter nie brała udziału w turnieju gry podwójnej. Może więc powoli żegnać się z niemieckim Versmold i zacząć myśleć o kolejnych turniejach.