Wimbledon. Świątek już w ćwierćfinale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek w imponującym stylu awansowała do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. Warszawianka w trzeciej rundzie pokonała rozstawioną z numerem szesnaście Clarę Burel 6:1, 6:2.

Trzeci mecz w Londynie okazał się dla naszej utalentowanej juniorki najszybszym. Świątek w pełni zdominowała rywalizację, wykorzystała pięć z dziesięciu okazji na przełamanie i triumfowała w 61 minut.

Iga Świątek, która rok temu przegrała w pierwszej rundzie juniorskiego Wimbledonu (w deblu osiągnęła półfinał), zagra teraz z reprezentantką gospodarzy, 15-letnią Emmą Raducanu. Młoda Brytyjka w trzech spotkaniach na londyńskim trawniku nie straciła jeszcze seta. Stawką tego meczu będzie miejsce w półfinale The Championships.