Wimbledon. Świątek poszła za ciosem

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek pokonała Simonę Waltert i zameldowała się w trzeciej rundzie rywalizacji juniorek. Jej kolejną przeciwniczką będzie finalistka Australian Open, Clara Burel.

Pokonując wczoraj liderkę światowego rankingu, młoda Polka potwierdziła mistrzowskie aspiracje. Dzisiaj warszawianka poszła za ciosem i ograła w dwóch setach notowana na 523. pozycji "dorosłego" rankingu Simonę Waltert. Tym samym nasza reprezentantka po raz pierwszy w karierze powalczy o ćwierćfinał londyńskiego turnieju.

Samo spotkanie nie było jednak tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. W pierwszym secie Świątek była bezkonkurencyjna. Szwajcarka nie potrafiła znaleźć sposobu na świetną grę Polki. Błyskawicznie straciła serwis, a zdobyta przewaga dała naszej zawodniczce komfort prowadzenia gry. W szóstym gemie Świątek dołożyła kolejne przełamanie. Musiała się przy tym nieźle nabiegać, bo udało jej się to dopiero przy siódmym „breakpoincie,” a cały gem składał się z 22 punktów. Po chwili Polka wykorzystała atut własnego podania i zakończyła seta otwarcia.

W drugiej partii walka była bardzo wyrównana. Waltert serwowała jako pierwsza i tym nie dała się przełamać ani razu w całym secie. Na szczęście nie była też w stanie odebrać podania Polce. Najbliżej była w gemie dwunastym, prowadząc 6:5. Dziewczęta rozegrały wówczas 15 punktów, jednak żaden z nich nie był „setbolem” dla Szwajcarki. O losach drugiej odsłony meczu musiał więc zadecydować tie-break. W nim wspaniale zagrała Świątek, która zdobyła sześć pierwszych punktów. Waltert zdołała jeszcze obronić dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej była już bezsilna.

Tenisistki spędziły na korcie godzinię i 24 minuty. Kolejną rywalką warszawianki będzie Clara Burel. Francuzka rozstawiona jest z "16". Jej największym sukcesem jest finał tegorocznego Australian Open. Na szczęście Światek ma patent na swoją przeciwniczkę. Podczas tegorocznego turnieju Rolanda Garrosa spotkała się z nią w trzeciej rundzie i oddała jej zaledwie 4 gemy.