Wimbledon. Marek uległ wschodzącej gwieździe

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Krótko trwała przygoda Wojciecha Marka z juniorskim Wimbledonem. Nasz reprezentant nie miał szczęścia w losowaniu i na dzień dobry zmierzył się z najlepszym juniorem na świecie, Chun-Hsin Tsengiem. Choć dzielnie walczył, to przegrał 2:6, 4:6.

Marek w obecnym sezonie zbiera szlify w turniejach wielkoszlemowych. W Australian Open dotarł do 1/8 finału, natomiast na kortach Rolanda Garrosa przebrnął przez kwalifikacje, a następnie awansował do 2. rundy. W osiągnięciu kolejnego zwycięstwa w juniorskim Wielkim Szlemie przeszkodziła mu w Wimbledonie drabinka turniejowa. 17-letni Polak trafił najgorzej jak tylko mógł. Rozstawiony z numerem pierwszym Chun-Hsin Tseng to nie tylko lider rankingu juniorów, ale też triumfator tegorocznego Rolanda Garrosa (wygrał turniej bez straty seta).

Nasz reprezentant niemrawo rozpoczął pojedynek i w pierwszym secie nie wygrał ani jednego gema przy własnym podaniu. Na szczęście dwukrotnie sam pokusił się o przełamanie, dzięki czemu nie zakończył partii z czystym kontem. W drugim secie Marek spisał się o wiele lepiej i był równorzędnym przeciwnikiem dla dominatora juniorskich rozgrywek. Przy stanie 4:5 przegrał jednak gema przy własnym podaniu, co było równoznaczne z porażką w całym meczu.

Do 2. rundy juniorskiego Wimbledonu awansował w sobotę drugi z naszych reprezentantów, Daniel Michalski. O awans do 1/8 finału powalczy we wtorek.