Budapeszt. Reprezentantka gospodarzy lepsza od Chwalińskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Maja Chwalińska nie zdołała awansować do drabinki głównej turnieju z pulą nagród 100 tysięcy dolarów. W drugiej rundzie eliminacji Polka w trzech setach przegrała rozstawioną z numerem 3, Panną Udvardy.

W pierwszej partii 16-latka z Dąbrowy Górniczej dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą „breaka”, ale reprezentantka gospodarzy za każdym razem odrabiała stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę po mistrzowsku rozegrała podopieczna Pawła Kałuży, która nie straciła w niej ani jednego punktu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Niestety w dwóch kolejnych partiach to Węgierka była zdecydowanie lepszą tenisistką i po 2 godzinach i 21 minutach walki zapewniła sobie miejsce w decydującej fazie kwalifikacji.

Panna Udvardy o wejście do turnieju głównego zagra z Dią Evtimovą.