Wimbledon. Michalski gra dalej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Sopocka Akademia Tenisowa

W sobotę ze zmiennym szczęściem polscy juniorzy rozpoczęli rywalizację na kortach All England Club. Daniel Michalski awansował do drugiej rundy, ale Stefania Rogozińska-Dzik pożegnała się z turniejem.

Los sprawił, że polskim tenisistom przyszło rywalizować z reprezentantami gospodarzy, którzy do zawodów dostali się dzięki „dzikim kartom”. Michalski w trzech setach pokonał Jacoba Fearnleya. Zawodnik Legii Warszawa wygrał pierwszą partię, a w drugiej prowadził już 4:2. Brytyjczyk zdołał doprowadzić do decydującej odsłony meczu, ale Polak na więcej już mu nie pozwolił. We wtorek jego rywalem będzie rozstawiony z numerem piątym Kolumbijczyk, Nicolas Mejia.

W ślady klubowego kolegi nie poszła Rogozińska-Dzik, która w dwóch setach przegrała z Destinee Martins. W pierwszej partii walka była bardzo wyrównana, ale w końcówce lepiej spisała się reprezentantka gospodarzy. W drugiej odsłonie pojedynku warszawianka ani razu nie zdołała utrzymać własnego podania i urwała rywalce tylko jednego gema.

W poniedziałek rywalizację w Londynie rozpoczną Iga Świątek i Wojciech Marek, którzy zmierzą się liderami światowych list do lat 18. Warszawianka zagra z Amerykanką Whitney Osuigwe, a tenisistka z Bytomia z Tajwańczykiem Chunem Hsinem Tsengiem.

Pierwsza runda singla chłopców
Daniel Michalski (Polska) – Jacob Fearnley (Wlk. Brytania, WC) 7:6(3) 5:7 6:3

Pierwsza runda singla dziewcząt
Destinee Martins (Wlk. Brytania, WC) – Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) 7:5 6:1