Eastbourne. Obiecujący powrót Radwańskiej do rywalizacji

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska wreszcie pokazała się na korcie. Najlepsza polska tenisistka wróciła po trzymiesięcznej przerwie i w 1. rundzie turnieju w Eastbourne ograła 6:3, 6:1 Węgierkę Timeę Babos. Przekonujące zwycięstwo może napawać lekkim optymizmem przed zbliżającym się Wimbledonem.

Radwańska odniosła w Eastbourne dziesiąte zwycięstwo w sezonie, ale to nie liczby są w tym momencie najważniejsze. Przede wszystkim nasza reprezentantka rozegrała pełen mecz, co udało jej się po raz pierwszy od 26 marca. Przez kolejne tygodnie, które przerodziły się w miesiące, Polka narzekała na uraz pleców uniemożliwiający regularne występy w zawodach.

Koniec końców doszło do mało komfortowej sytuacji. Radwańska powróciła do rywalizacji na tydzień przed startem Wimbledonu, swojego ulubionego Wielkiego Szlema. Czasu na ewentualne poprawki będzie zatem bardzo mało. Mecz z Babos pokazał jednak, że nasza najbardziej utytułowana zawodniczka nie zapomniała przez trzy ostatnie miesiące, jak się gra w tenisa. Co prawda, jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale lekki powiew optymzimu zawsze jest mile widziany.

Spotkanie Radwańskiej z Babos trwało zaledwie godzinę i siedem minut. To i tak kwadrans dłużej niż ich pierwsze starcie – przed rokiem Polka zwyciężyła 6:0, 6:1. Kto wie, może równie eksprosowo zakończyłby się dzisiejszy mecz, gdyby nie wyrównany początek pierwszego seta. Babos prowadziła już 3:2 z przewagą przełamania, ale w czterech kolejnych gemach zdobyła łącznie trzy punkty. Zupełnie inny przebieg miała druga partia. Krakowianka szybko objęła prowadzenie z podwójnym przełamaniem, a później jeszcze powiększyła przewagę. Jedynego gema przegrała przy stanie 0:5, kiedy zwycięstwo miała w zasadzie w kieszeni.

Kolejną rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie rozstawiona z numerem piętnastym Daria Gavrilova. Australijka rosyjskiego pochodzenia w pierwszej rundzie miała ,,wolny los". Zawodniczki staną naprzeciw siebie po raz drugi. Przed rokiem Gavrilova wygrała na nawierzchni twardej w New Haven 6:4, 6:4.