Wimbledon. Trudny test Hurkacza

Hubert Hurkacz zameldował się w drugiej rundzie eliminacji Wimbledonu. Rozstawiony z numerem jedenaście wrocławianin pokonał doświadczonego Kenny De Scheppera 3:6, 7:6(3), 7:5.

31-letni Francuz na nawierzchni trawiastej potrafi być bardzo skuteczny. W 2013 roku osiągnął czwartą rundę Wimbledonu. De Schepper dobrze rozpoczął mecz z naszym reprezentantem – przełamanie w szóstym gemie zapewniło mu wygranie pierwszego seta.

W drugiej odsłonie lepiej zaczął grać Hurkacz, który prowadził już 5:3. Francuz zdołał odrobić straty (w dwóch kolejnych gemach przegrał tylko jeden punkt) i ostatecznie doszło do tie breaka. W tym Polak wytrzymał presję, od stanu 2-3 wygrywając pięć kolejnych piłek.

W decydującej partii obaj tenisiści przez dłuższy czas pewnie utrzymywali podanie. Kluczowy okazało się jedenasty gem, w którym Hurkacz wykorzystał jedynego break pointa w tym secie. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 10 minut.

W drugiej rundzie eliminacji rywalem Huberta Hurkacza będzie Amerykanin Reilly Opelka (158 ATP). Dzisiaj swój mecz w Londynie wygrał także Kamil Majchrzak (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).