Halle. Kubot i Melo po raz dziesiąty

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot oraz Marcelo Melo obronili tytuł w Halle. W spotkaniu finałowym polsko-brazylijska para pokonała Alexandra oraz Mischę Zverevów 7:6(1), 6:4.

Mecz o tytuł dobrze rozpoczął się dla duetu gospodarzy, który w trzecim gemie doprowadził do przełamania. „Nasza” para szybko odrobiła jednak straty i ostatecznie doszło do tie breaka. W tym znakomicie zagrali Kubot i Melo, od stanu 0-1 wygrywając siedem kolejnych punktów.

W drugim secie doszło do trzech przełamań. Dwa z nich wywalczyła polsko-brazylijska para, zapewniając sobie tym samym drugi tytuł w sezonie. Mecz trwał godzinę oraz 27 minut.

Dla Łukasza Kubota i Marcelo Melo to dziesiąty tytuł wywalczony wspólnie, a pierwszy od stycznia, kiedy to triumfowali w Sydney. Dla „naszej” pary to też bardzo dobry prognostyk przed Wimbledonem, w trakcie którego bronić będą tytułu.

Finał singla:
Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) – A. Zverev, M. Zverev (Niemcy) 7:6(1), 6:4