Poznań. Co za zwycięstwo Hurkacza! To był nokaut

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz w kapitalnym stylu sięgnął po tytuł w challengerze w Poznaniu! Polak w finale pokonał Taro Daniela 6:1, 6:1. Top 100 coraz bliżej.

Hurkacz po raz pierwszy w karierze wygrał turniej rangi challenger. I to w sposób, który zasługuje na oklaski. Rywalowi nie dał nawet nadziei, że niedzielny finał zakończy się innym rezultatem niż jego zwycięstwem.

Różnica ponad 100 pozycji w rankingu ATP na korcie nie była zauważalna. Dominował Polak, który jest notowany pod koniec drugiej "100". Ale rozstawionego z "jedynką" Japończyka nie miał powodów się obawiać, skoro wcześniej wyeliminował już turniejową "dwójkę" i obrońcę tytułu. A do Poznania przyjechał krótko po meczu z Marinem Cziliciem, gdzie nieomal doprowadził do piątego seta.

Młody wrocławianin jest na fali. W niedzielnym finale dominował. Wygrał 12 z 14 gemów. Cały mecz rozstrzygnął w 61 minut. Serwował bardzo pewnie, tylko raz Daniel miał break pointa – w drugim secie przy stanie 4:1 dla 21-latka. Spotkanie zakończył przy podaniu przeciwnika po trzecim meczbolu.

Challengera w Poznaniu Hurkacz rozpoczynał jako 188. tenisista rankingu ATP. W poniedziałek będzie już 121. – rzecz jasna najwyżej w karierze. Droga do Top 100 coraz krótsza, a forma Polka ewidentnie wysoka.