Roland Garros. Marek zwycięża, zagra z czołowym juniorem świata

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: facebook.com/wojtekmarektenis

Wojciech Marek pokonał reprezentanta gospodarzy Rayane’a Roumane’a 6:2, 3:6 i 6:3 w 1. rundzie juniorskiego Rolanda Garrosa. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie piąty junior świata.

17-letni Polak dostał się do turnieju głównego z kwalifikacji, jego francuski rywal otrzymał dziką kartę. Walczyli o zwycięstwo przez trzy sety. Na nasze i Marka szczęście sprawdził się scenariusz z finałowej rundy eliminacji, kiedy pierwszą partię wygrał, drugą przegrał, a kiedy przyszło do seta o być albo nie być znów był lepszy.

Pojedynek z Roumane zaczął mocno – już w pierwszym gemie miał break pointa, ale rywal wytrzymał. Wystarczyło kilka piłek i Marek mógł stracić serwis. W kolejnych dwóch gemach Polak i Francuz wymienili się przełamaniami, jednak od stanu 2:2 wygrywał już tylko nasz reprezentant. W drugim secie Marek szybko przegrał swojego gema serwisowego. Mimo że odłamał, to zaraz znów dał się przełamać i straty już nie odrobił.

W trzeciej odsłonie języczkiem u wagi było jedno przełamanie. Wywalczył je Polak w czwartym gemie (na 3:1). Roumane zagroził mu i starał się błyskawicznie odrobić stratę, ale nie miał nawet break pointa. Kolejne gemy serwisowe Polak wygrywał pewnie.

W drugiej rundzie juniorskiego Rolanda Garrosa Marek zmierzy się z piątym juniorem świata Timofejem Skatowem. Kazach jest rozstawiony z numerem 6.