Roland Garros. Krótka przygoda Majchrzaka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamilowi Majchrzakowi nie udało się pójść w ślady Huberta Hurkacza i awansować do drugiej rundy kwalifikacji w Paryżu. Piotrkowianin w dwóch setach przegrał z Nino Serdarusiciem.

Polak dobrze rozpoczął poniedziałkowe spotkanie i przy wyniku 2:2 jako pierwszy odebrał podanie rywalowi. Niestety podopieczny Tomasza Iwańskiego bardzo krótko mógł się cieszyć z wypracowanej przewagi, bo trzy następne gemy padły łupem 21-latka z Zagrzebia. Reprezentant Polski w dziewiątym gemie odrobił jeszcze stratę „breaka”, ale chwilę później przy własnym serwisie popełnił zbyt dużo błędów i prowadzenie 1:0 w meczu objął Chorwat.

Na początku drugiej odsłony spotkania obaj tenisiści pilnowali własnego serwisu. W piątym gemie Majchrzak miał dwa „breakpointy”, ale żadnego z nich nie zamienił na przełamanie. Niewykorzystane szanse się zemściły, bo kilka minut później Serdarusić zapisał na swoim koncie „breaka”, który zadecydował o losach drugiej partii i całego meczu.

Kamil Majchrzak po raz drugi w karierze próbował przebić się przez eliminacje do imprezy wielkoszlemowej i po raz drugi już pierwszy rywal okazał się zaporą nie do przejścia. W styczniu w Melbourne lepszy okazał się Ruben Bemelmans.