Strasburg. Piter podzieliła los Linette

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Katarzyna Piter podzieliła los Magdy Linette i odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Strasburgu. 27-latka przegrała z Zariną Dijas 2:6, 4:6.

Dla sklasyfikowanej na 382. miejscu w rankingu WTA Katarzyny Piter sam awans do turnieju głównego z eliminacji był już sukcesem. Ostatni raz poznanianka dostała się do drabinki głównej imprezy tej rangi w Seulu we wrześniu 2016 roku. Dziś w pierwszej rundzie Polka mierzyła się z Zariną Dijas (54 WTA) i powalczyła z reprezentantką Kazachstanu, szczególnie w drugim secie.

Polka mogła przystępować do dzisiejszego spotkania z optymizmem, ponieważ wygrała jedyny dotychczasowy pojedynek z Dijas. Miało to miejsce w 2013 roku w Ningbo w imprezie rangi 125K. Piter zwyciężyła wtedy 6:4, 6:4. Dziś jednak poznanianka musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Zarina Dijas szybko objęła prowadzenie 3:0, a następnie przełamała Polkę ponownie w ósmym gemie, zamykając pierwszą partię wynikiem 6:2. Kazaszka wygrywała wszystkie swoje serwisy do 0 lub do 15, dlatego też pierwszy set trwał zaledwie 28 minut. W drugiej partii Piter miała szansę na przełamanie już w pierwszym gemie, jednak jej nie wykorzystała. Udało jej się to w siódmym gemie, lecz po chwili Polka straciła serwis. Powtórzyło się to niestety w dziesiątym gemie przy stanie 5:4 dla Dijas, co oznaczało pożegnanie Katarzyny Piter z turniejem.

Mimo dobrego występu w Strasburgu Katarzyna Piter nie poprawi swojej pozycji w rankingu WTA już jutro. 27-latka nadal będzie sklasyfikowana pod koniec czwartej setki. W poniedziałek 28 maja powinna przesunąć się jednak w granice 370. miejsca.

Zarina Diyas (Kazachstan) – Katarzyna Piter (Polska, Q) 6:2, 6:4