Pechowa siódemka

/ Anna Wilma , źródło: german-open.org, foto: Archiwum Tenisklubu

Siedem gemów – dokładnie tyle straciły Hiszpanki Nuria Llagostrea Vives i Maria Jose Martinez Sanchez w swoim meczu drugiej rundy gry podwójnej Qatar Telecom German Open. Niestety, te siedem gemów wywalczyły Polka Agnieszka Radwańska i Rosjanka Maria Kirilenko, które tym samym pożegnały się z berlińskimi rozgrywkami deblowymi.

Zarówno Maria, jak i Agnieszka, rozegrały już dzisiaj spotkania w grze pojedynczej. Rosjanka pokonała swoją rodaczkę, rozstawioną z numerem szesnastym Nadię Pietrową. Polka zaś wyeliminowała w dwóch setach Niemkę Angelikę Bachmann. Mecz debla zakończył się jako ostatni spośród wszystkich berlińskich pojedynków w dniu dzisiejszym.

Konfrontacja polsko – rosyjsko – hiszpańska trwała zaledwie godzinę i dwadzieścia minut. W tym czasie panie rozstrzygnęły dwa sety, obydwa na korzyść reprezentantek Półwyspu Iberyjskiego. Llagostrea i Sanchez przełamały Marię i Agnieszkę aż siedmiokrotnie. Podanie nie było mocną stroną Radwańskiej i Kirilenko, gdyż przeciwniczki miały aż czternaście możliwych break pointów. Hiszpanki z dziesięciu takich punktów obroniły większość – sześć. Mecz zakończył się wynikiem 3:6, 4:6.

Przypomnijmy, że dzisiaj z grą deblową pożegnały się także Klaudia Jans i Alicja Rosolska. Panie w trzech setach uległy Wiktorii Azarence i Shahar Peer (numer 4).

Druga runda debla
Nuria Llagostrea Vives, Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) – Agnieszka Radwańska, Maria Kirilenko (Polska, Rosja) 6:3, 6:4

Zobacz, które faworytki na pewno nie zdobędą trofeum w Berlinie!