Madryt. Linette wygrywa w 1. rundzie kwalifikacji

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zrobiła pierwszy krok w stronę awansu do głównej drabinki w Madrycie. Polka wygrała 6:3, 6:4 z Sofią Kenin.

Linette przyjechała do stolicy Hiszpanii po nieudanym występie w Rabacie, gdzie uległa Tamarze Zidansek z drugiej '100". Już było lepiej. Poznanianka do kwalifikacji Mutua Madrid Open przystąpiła rozstawiona z "ósemką". W pierwszej rundzie trafiła na 19-letnią Amerykankę notowaną 21 lokat niżej w rankingu WTA i pokonała ją w dwóch setach.

Pojedynek trwał 78 minut. Polka już na "dzień dobry" przełamała Kenin. W czwartym gemie straciła przewagę, ale znów zaliczyła breaka, który dał jej prowadzenie 3:2. Przy stanie 4:3 obroniła cztery break pointy, poszła za ciosem i zamknęła seta przy podaniu 19-letniej przeciwniczki. W drugiej partii do wyniku 3:3 obie tenisistki utrzymywały podanie. W gemie lacostowskim Kenin przełamała Linette, ale poznanianka odwdzięczyła się pięknym za nadobne i wygrała wszystkie pozostałe gemy w meczu.

Do turnieju głównego awansuje 8 tenisistek. Linette musi więc pokonać jeszcze jedną rywalkę. Kolejną będzie rozstawiona z "15" Natalia Wichlancewa bądź Paula Badosa Gibert, która w eliminacjach w Rabacie pokonała Magdalenę Fręch, a w czwartkowym ćwierćfinale z Aleksandrą Krunić kreczowała.