Seul. Mecz Kamila Majchrzaka przerwany, dokończenie jutro

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie dokończył dziś swojego meczu w drugiej rundzie challengera w Seulu. Spotkanie Polaka z Amerykaninem McDonaldem zostanie dokończone jutro.

W meczu z rozstawionym z numerem 5 Mackenziem McDonaldem (146 ATP) Kamil Majchrzak walczy o awans do ćwierćfinału challengera w Seulu i powrót do top 200 rankingu. Amerykanin zasłynął w tym roku znakomitym występem w Australian Open, gdzie w drugiej rundzie przegrał z Grigorem Dimitrowem 6:8 w piątym secie.

McDonald był faworytem pojedynku z Majchrzakiem i w pierwszym secie udowodnił, że przewidywania były słuszne. Mecz rozpoczął się od pewnie wygranego przez Polaka serwisu, jednak w trzecim i piątym gemie Kamil Majchrzak stracił swoje podanie, przez co Amerykanin wyszedł na prowadzenie 4:1. Polakowi udało się odrobić jednego breaka, lecz w dziewiątym gemie 22-latek z Piotrkowa Trybunalskiego ponownie przegrał swoje podanie i w konsekwencji całego seta (3:6).

Druga partia rozpoczęła się od przełamania na korzyść McDonalda. Amerykanin wygrał siedem z ośmiu pierwszych piłek w tym secie. Na szczęście Kamil Majchrzak błyskawicznie odrobił stratę. Mecz został przerwany przy stanie 2:2 w drugiej partii z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Spotkanie zostanie dokończone jutro ok. 5 rano czasu polskiego.

Mackenzie McDonald (Stany Zjednoczone, 5) – Kamil Majchrzak (Polska) 6:3, 2:2 do dokończenia