Charlottesville. Kolejny sukces Świątek, w takim turnieju jeszcze nie grała!

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek śpiewająco przeszła przez kwalifikacje do turnieju w Charlottesville z pulą nagród 80 tys. dol. Polka jeszcze nigdy nie grała w turnieju takiej rangi.

16-letnia tenisistka Legii w Stanach Zjednoczonych przekracza kolejne bariery, wspina się na kolejne szczeble, mimo że dopiero w lutym wróciła na kort po półrocznej przerwie i operacji kostki. Do Charlottesville pojechała próbować przebić się do turnieju z pulą nagród 80 tys. dol. Dotychczas w jej kalendarzu były takie z pulą 15 tys. albo 25 tys. Ale zadania się nie przestraszyła.

Świątek w pierwszych dwóch meczach kontynuowała imponującą passę zwycięstw bez straty seta. W finałowej fazie kwalifikacji spotkała się z najwyżej rozstawioną Aną Sofią Sanchez, obecnie 280. tenisistką rankingu WTA. Dwie partie nie wystarczyły, ale w trzeciej Polka nie dała szans 24-letniej Meksykance.

Nasza młoda tenisistka zaczęła pojedynek od mocnego uderzenia i wygranej 6:1. W drugim secie najwyżej rozstawiona zawodniczka kwalifikacji wróciła do gry i pokonała Świątek 6:3. W decydującej fazie na korcie brylowała mistrzyni z Pelham i oddała przeciwniczce z Meksyku tylko jednego gema.