Kraków – Berlin 2:0

/ Anna Wilma , źródło: german-open.org, foto: german-open.org

Agnieszka Radwańska i Maria Kirilenko awansowały do drugiej rundy turnieju deblistek Qatar Telecom German Open. Polsko – rosyjski duet pokonał dzisiaj nierozstawione Białorusinki, Jekatierinę Dzechalewicz i Olgę Goworcową.

Pierwsza partia upłynęła pod dyktando dwóch uczestniczek pierwszej edycji pokazowego Suzuki Warsaw Masters w Warszawie. Krakowianka i moskwianka ani razu nie znalazły się w sytuacji zagrożenia podania, perfekcyjnie natomiast wykorzystywały chwile słabości przeciwniczek. Po ośmiu gemach zapisały seta na swoje konto. W drugiej odsłonie Dzechalewicz i Goworcowa ostro wzięły się do walki. Wygrały dwa z czterech break pointów, a przy tym miały bardzo wysoką celność pierwszego podania. Tenisistki te wyrównały stan pojedynku. W takiej sytuacji konieczne okazało się rozegranie mistrzowskiego tie-breaka. Przewaga Kirilenko i Radwańskiej była jednak bezdyskusyjna i to one zajęły miejsce w gronie debli drugiej rundy.

Obydwie panie są już także w drugiej rundzie gry pojedynczej. Agnieszka Radwańska pokonała wczoraj Niemkę pochodzenia polskiego, Angelique Kerber, 6:0, 5:3, po czym rywalka zeszła z kortu w wyniku kontuzji. Maria Kirilenko natomiast grała z rodaczką Jeleną Wiesniną. Ich mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności (Berlin nadal nie dorobił się sztucznego oświetlenia). W dzisiejszym dokończeniu wicemistrzyni Suzuki Warsaw Masters triumfowała 6:2.

Kolejnymi przeciwniczkami Rosjanki i Polki będzie Hiszpanki, Nuria Llagostrea Vives i Maria Jose Martinez Sanchez. Wczoraj niespodziewanie wyeliminowały one rozstawione z numerem siódmym Chinki, Zi Yan i Jie Zheng.

Pierwsza runda debla
Maria Kirilenko, Agnieszka Radwańska (Rosja, Polska) – Olga Goworcowa, Jekatierina Dzechalewicz (Białoruś) 6:2, 3:6, 10-6

Zobacz komplet wtorkowych wyników z Berlina! Jak poradziły sobie inne polskie reprezentantki?