Monte Carlo. Trwa kryzys Kubota i Melo. Polsko-brazylijska para odpada z turnieju

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali w drugiej rundzie z parą Simone Bolelli / Fabio Fognini 6:2, 2:6, 7:10. To czwarta porażka z rzędu Polaka i Brazylijczyka, w tym trzecia w imprezie Masters 1000. W ubiegłym roku Kubot i Melo osiągnęli ćwierćfinał Rolex Monte-Carlo Masters.

Ostatnie występy Polaka i Brazylijczyka nie należały do udanych. Przegrali oni trzy mecze z rzędu, w tym odpadając w pierwszych rundach w Indian Wells i Miami, gdzie bronili 1600 punktów w rankingu. Wydawało się, że dłuższa przerwa, jaką mieli, pomoże w odbudowaniu formy i dobrym rozpoczęciu sezonu na kortach ziemnych. Tak się jednak nie stało i polsko-brazylijska para ponownie zakończyła występ we wczesnej fazie turnieju.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo udanie rozpoczęli pojedynek i wyszli na prowadzenie 3:0, przełamując serwis starszego z Włochów. Polak i Brazylijczyk grali ofensywnie i punkty zdobywali głównie dzięki skutecznej grze przy siatce. Kłopoty pojawiły się jedynie w jednym gemie serwisowym Melo, ale polsko-brazylijska para zdołała zażegnać kryzys. Przy wyniku 5:2 podania nie utrzymał Fognini, a Kubot i Melo zapisali pierwszego seta na swoje konto, po 30 minutach gry.

Początek drugiej partii był bardziej zacięty. Włosi zaczęli grać regularniej i już w trzecim gemie przełamali serwis Łukasza Kubota. Polak i Brazylijczyk chcieli szybko odrobić straty i mieli ku temu dwie okazje, ale wtedy bezbłędnie przy siatce zagrał Bolelli i Włosi oddalili zagrożenie. Tenisista z Bolesławca zaczął słabiej returnować, natomiast jego partner deblowy nie grał już tak skutecznie przy siatce. Dodatkowo przy stanie 2:4 do zera przełamany został Kubot. W efekcie o zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować super tie-break.

Kubot i Melo nie podłamali się jednak niepowodzeniem w drugim secie i ofensywnie rozpoczęli decydującą rozgrywkę. Mimo tego Włosi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie z mini breakiem i to dwa razy po zepsutych smeczach przez Kubota i Melo. Triumfatorzy Wimbledonu z 2017 roku zdołali odrobić te straty. Niestety przy wyniku 7:8 tenisista z Belo Horizonte stracił dwa punkty przy swoim serwisie i tym samym para rozstawiona z numerem jeden pożegnała się z turniejem po 75 minutach gry.

Bolelli i Fognini o półfinał w Monte Carlo powalczą z lepszymi w spotkaniu Raven Klaasen / Michael Venus kontra Jean-Julien Rojer / Horia Tecau.

Druga runda debla:
Simone Bolelli (Włochy, WC) / Fabio Fognini (Włochy, WC) – Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 2:6, 6:2, 10:7