Pelham. Życiowy sukces Świątek – deklasacja rywalki!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek fenomenalnie zakończyła turniej ITF w Pelham (pula nagród 25.000$). Warszawianka sięgnęła po największy sukces w karierze – w finale po prostu rozbiła Allie Kiick, triumfując 6:2, 6:0!

Choć Iga Świątek udział w zawodach w Pelham musiała rozpoczynać od eliminacji, to przez amerykański turniej szła jak burza. W ośmiu kolejnych meczach nie straciła nawet seta, tylko w dwóch partiach oddała przeciwniczkom więcej niż dwa gemy. Była po prostu nie do zatrzymania.

W finale turnieju Polkę czekał mecz z reprezentantką gospodarzy, Allie Kiick. Początkowo mecz miał rozpocząć się o 20:00 czasu polskiego, lecz jego początek dwukrotnie przekładano z powodu opadów deszczu. Ostatecznie tenisistki wyszły na kort o 22:30.

Długie oczekiwanie na rozpoczęcie pojedynku nie zdekoncentrowało warszawianki. Wręcz przeciwnie – podobnie jak w poprzednich meczach szybko przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 2:2 w pierwszej partii.

Później nastąpiła seria aż dziesięciu wygranych gemów z rzędu przez Świątek. Dzięki temu po zaledwie 49 minutach Polka triumfowała w całym turnieju po finałowym zwycięstwie 6:2, 6:0! Tym samym zdobyła piąty singlowy tytuł na zawodowych kortach, ale pierwszy w turnieju z pulą nagród w wysokości 25.000$. Wygrana w Pelham to największy sukces w karierze warszawianki.

W zamian za osiem wygranych spotkań Świątek otrzyma aż 51 punktów do rankingu WTA, co pozwoli jej na znaczny awans w światowym rankingu (w okolice 420. miejsca).