Pelham. Świątek zagra o tytuł!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek rozbiła kolejną rywalkę w turnieju ITF w amerykańskim Pelham (pula nagród 25.000$). Polka ograła Alionę Bolsovą Zadoinov 6:2, 6:1 i jutro zagra o mistrzowski tytuł z Allie Kiick.

Półfinałowe spotkanie między warszawianką a reprezentującą Hiszpanię Alioną Bolsovą Zadoinov zapowiadało się bardzo ciekawie. Obie tenisistki przez turniej szły bowiem do tej pory jak burza, nie tracąc po drodze nawet seta. Ba, przeciwniczka Polki w żadnej partii nie przegrała więcej niż trzech gemów.

W dzisiejszym meczu to Świątek od początku dyktowała jednak warunki. Zaczęła w najlepszy możliwy sposób, bo od prowadzenia 3:0 z przełamaniem. Bolsova Zadoinov szybko odrobiła część strat i wygrała dwa kolejne gemy, lecz na więcej nie było jej już stać – Polka zyskała jeszcze dwa breaki i zwyciężyła w pierwszej partii 6:2.

Druga odsłona wyglądała bardzo podobnie, z tym że warszawianka rozpoczęła jeszcze lepiej, bo od pięciu wygranych gemów. Hiszpanka zapisała na konto honorową rozgrywkę, ale po 64 minutach było już po meczu. Świątek wygrała 6:2, 6:1 i zapewniła sobie tym samym awans do finału.

W nim powalczy o piąty zawodowy tytuł w karierze, lecz pierwszy w turnieju z pulą nagród w wysokości 25.000$. Jej rywalką będzie Amerykanka Allie Kiick – 351. tenisistka świata, która na koncie także ma cztery tytuły, ale wygrywała już w turnieju z pulą nagród w wysokości 50.000$.