Pelham. Świątek znów lepsza od Chirico

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek po raz drugi w tym miesiącu ograła dużo wyżej notowaną Louisę Chirico. W drugiej rundzie zawodów w Pelham (pula nagród 25.000$) Polka zwyciężyła 6:2. 6:4.

Choć Louisa Chirico notowana jest w rankingu WTA ponad 400 miejsc wyżej od Igi Świątek, a w Pelham została rozstawiona z numerem pięć, to przed meczem mieliśmy powody do optymizmu. Amerykanka w tym roku nie prezentuje się bowiem najlepiej, a przed tygodniem w Jackson warszawianka oddała jej zaledwie trzy gemy.

W Pelham równie łatwo nie było, choć zaczęło się bardzo podobnie. W secie otwarcia Polka dominowała na korcie – dwukrotnie przełamała rywalkę i stosunkowo szybko wygrała 6:2. W drugiej partii zaczęły się jednak poważne problemy.

Świątek przegrała dwa zacięte gemy na początku drugiej odsłony, a potem po raz kolejny dała się przełamać. Zrobiło się 0:4 i wydawało się, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebny będzie trzeci set. Polka wróciła jednak na dobre tory i odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób – wygrywając sześć gemów z rzędu! Dzięki temu warszawianka zwyciężyła więc w całym pojedynku 6:2, 6:4.

Tym samym Świątek zapewniła sobie awans do ćwierćfinału i 10 punktów do rankingu WTA. W kolejnym meczu Polka wcale nie musi stać na straconej pozycji – zagra z Belgijką Tamaryn Hendler lub inną kwalifikantką, Hua-Chen Lee z Tajwanu.

Iga Świątek (Polska, Q) – Louisa Chirico (USA, 5) 6:2, 6:4