Croissy-Beaubourg. Fręch w drugiej rundzie, porażki Piter i Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch bez większych problemów awansowała do drugiej rundy turnieju ITF we francuskim Croissy-Beaubourg (pula nagród 60.000$). W jej ślady nie pójdą niestety Katarzyna Piter i Urszula Radwańska. Obie odpadły w decydującej rundzie eliminacji.

Jako pierwsza na korcie pojawiła się dziś Urszula Radwańska, która w pierwszych dwóch meczach we Francji straciła łącznie tylko cztery gemy. W spotkaniu o główną drabinkę Polka trafiła na najwyżej rozstawioną Karolinę Muchovą z Czech, ale mecz z wyżej notowaną rywalką zaczęła bardzo dobrze, od wygranej 7:5 w pierwszym secie.

Kolejna partia była równie zacięta, lecz niestety na swoją korzyść rozstrzygnęła ją Czeszka. O wszystkim zadecydował tiebreak, którego Muchova wygrała 9-7. Trzeciego seta Radwańska rozpoczęła od przełamania, ale później na korcie dominowała już przeciwniczka i Polka przegrała cały mecz 7;5, 6:7(7), 1:6.

Niedługo w ślady Radwańskiej poszła niestety kolejna z naszych tenisistek, Katarzyna Piter. Druga z Polek przegrała z Francuzką Harmony Tan 3:6, 4:6. Szczególnie szkoda drugiej partii, w której poznanianka prowadziła już 4:2, lecz później przegrała cztery gemy z rzędu.

Teraz Piter i Radwańska muszą liczyć na to, że z turnieju w ostatniej chwili wycofa się jakaś tenisistka – któraś z Polek może wówczas wejść do drabinki jako "szczęśliwa przegrana". Pewne miejsce w turnieju głównym miała natomiast Magdalena Fręch, która została rozstawiona z numerem osiem i w pierwszej rundzie trafiła na grającą dzięki "dzikiej karcie" Chloe Paquet.

O losach obu setów rozstrzygnęło jedno przełamanie. W pierwszym secie Fręch uzyskała je w piątym gemie, w drugiej partii kluczowy był trzeci gem. Wypracowaną przewagę Polka bez większego problemu utrzymywała później do samego końca, wygrywając cały mecz 6:4, 6:4. W drugiej rundzie nasza tenisistka zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą Gibert.

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Chloe Paquet (Francja, WC) 6:4, 6:4