Miami. Linette bez rewanżu na Riske

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Alison Riske to rywalka, która wyjątkowo nie leży Magdzie Linette. W Miami mimo dobrego początku Polka po raz czwarty nie dała rady Amerykance. W pierwszej rundzie nasza tenisistka przegrała 6:1, 0:6, 2:6.

Magda Linette wcześniej rywalizowała z Alison Riske trzykrotnie, a wszystkie mecze rozgrywane były na kortach twardych. Tylko w pierwszym z nich, w 2016 roku w Cincinnati, zdołała ugrać choćby seta. W kolejnych dwóch pojedynkach, w Tiencinie i Stanford, Polka przegrała 0-2.

Wiadomo więc było, że w Miami o zwycięstwo będzie trudno, choć Riske zajmuje obecnie miejsce na początku drugiej setki światowego rankingu. Amerykanka musiała przebijać się przez eliminacje, gdzie nie straciła seta.

Dzisiejszy mecz Polka rozpoczęła bardzo dobrze. Już po kilkunastu minutach Linette prowadziła aż 5:0 i stało się jasne, że zapisze na konto pierwszą partię. Stało się tak niedługo później – nasza tenisistka wygrała 6:1. Niestety, okazały się to jedynie miłe złego początki.

Później było już bowiem tylko gorzej. W drugiej odsłonie Linette nie wygrała bowiem ani jednego gema. Fatalną serię przerwała dopiero po siedmiu przegranych gemach z rzędu. Na początku decydującego seta Polka utrzymała serwis, ale od stanu 2:2 na korcie znów dominowała Riske. Bo blisko dwóch godzinach walki nasza tenisistka przegrała z Amerykanką 6:1, 0:6, 2:6.

Alison Riske (USA, Q) – Magda Linette (Polska) 1:6, 6:0, 6:2