Indian Wells. Trzysetowe zwycięstwo Linette

Magda Linette, po trzysetowej walce, awansowała do drugiej rundy turnieju z cyklu WTA 125 K, w Indian Wells. Rozstawiona z numerem jeden poznanianka pokonała kwalifikantkę Victorię Duval 6:3, 4:6, 6:2.

211. w rankingu Amerykanka postawiła dzisiaj Polce trudne warunki. Duval, która stara się wrócić do „wielkiego” tenisa po poważnych problemach zdrowotnych, już w pierwszym gemie doprowadziła do przełamania. Linette szybko zdołała odrobić straty, a od stanu 3:3 wygrała trzy kolejne gemy.

Niecodzienny przebieg miał drugi set, w którym dziewięć z dziesięciu gemów kończyło się przełamaniami! Co więcej obie tenisistki miały stuprocentową skuteczność przy break pointach. Jedynego gema przy własnym podaniu wygrał Duval, wyrównując tym samym stan rywalizacji.

W decydującej partii skuteczniejsza okazała się nasza reprezentantka, która od wyniku 1:2 nie przegrała ani jednego gema. Mecz trwał dwie godziny oraz sześć minut.

W drugiej rundzie rywalką Magdy Linette będzie kolejna reprezentantka gospodarzy, posiadaczka „dzikiej karty” Danielle Collins (119 WTA). Amerykanka w pierwszej rundzie pokonała doświadczoną Wierę Zwonariową 6:1, 6:4.

Magda Lintte (Polska, 1) – Victoria Duval (USA) 6:3, 4:6, 6:2