Sharm El Sheikh. Świątek zagra o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju ITF w egipskim Sharm El Sheikh (pula nagród 15.000$). W półfinale Polka pokonała Walerię Sołowiewą z Rosji 3:6, 6:2, 6:2 i jutro zagra o mistrzowski tytuł.

Iga Świątek w Sharm El Sheikh rozgrywa pierwszy singlowy turniej od zeszłorocznej kontuzji. O powrocie Polki na kort i debiucie w reprezentacji podczas Fed Cupu więcej znajdziecie w naszym specjalnym reportażu – materiał wideo możecie obejrzeć TUTAJ.

W półfinale singla nasza tenisistka trafiła na Walerię Sołowiewą z Rosji, która w przeszłości notowana była już w drugiej setce światowego rankingu, a w Sharm El Sheikh wcześniej nie straciła nawet seta. Choć pierwsza partia do połowy była bardzo wyrównana, to później Sołowiewa zdobyła dwa przełamania i to ona wygrała 6:3.

To na szczęście nie podłamało Świątek. W drugim secie Polka zdobyła przełamanie w czwartym gemie, potem dołożyła jeszcze jednego breaka i zwyciężyła 6:2. Decydująca odsłona miała bardzo podobny przebieg – warszawianka zaczęła od przełamania, później powiększyła jeszcze przewagę i dzięki temu nasza tenisistka wygrała cały mecz 3:6, 6:2, 6:2.

Jutro Świątek stanie przed szansą zdobycia czwartego singlowego tytułu na zawodowych kortach. Jej rywalką będzie notowana w siódmej setce rankingu WTA Britt Geukens – Belgijka wszystkie cztery mecze w tym turnieju wygrała 2-0.