Sharm El Sheikh. Świątek w ćwierćfinale singla

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Srdjan Stevanovic/ITF

Iga Świątek po ośmiu miesiącach przerwy znów rywalizuje o punkty do singlowego rankingu WTA. Polka jest już w ćwierćfinale turnieju w egipskim Sharm El Sheikh (pula nagród 15.000$). W drugiej rundzie pokonała Barbolę Miklovą 6:3, 6:1.

W zeszłym tygodniu Iga Świątek przyjechała do Sharm El Sheikh po grze w Fed Cupie, ale wystąpiła tylko w deblu. Tam razem z Constanze Stepan doszła do finału, a teraz zdecydowała się również na grę w singlu.

Losowanie nie było dla młodej Polki najlepsze – w pierwszej rundzie trafiła na rozstawioną z numerem dwa Hiszpankę Nurię Parrizas-Diaz i nie zaczęła zbyt dobrze. W pierwszym secie Świątek przegrała 2:6, lecz później odwróciła losy pojedynku. Drugą partię nasza tenisistka wygrała 7;5, w trzeciej zwyciężyła 6:4 i mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy.

W niej Świątek czekało już dużo łatwiejsze zadanie, bo Polka zmierzyła się z Barborą Miklovą, która w Sharm El Sheikh musiała przechodzić przez eliminacje. Polka przegrywała w pierwszym secie 1:3, ale od tego momentu całkowicie kontrolowała wydarzenia na korcie. Po godzinie było już po wszystkim – warszawianka wygrała 6:3, 6:1.

W ćwierćfinale Świątek zagra z rozstawioną z numerem osiem Bunyawi Thamchaiwat. Reprezentantka Tajlandii na razie nie straciła w całej imprezie nawet seta.

W deblu Świątek znów występowała razem ze Stepan, lecz tym razem sukcesu sprzed tygodnia "naszej" parze powtórzyć się nie udało. W ćwierćfinale niemiecko-polski duet przegrał z Martiną Colmegną i Walerią Sołowiewą 6:3, 3:6, 8-10.

Iga Świątek (Polska) – Barbora Miklova (Czechy, Q) 6:3, 6:1

Ćwierćfinał debla:

M. Colmegna, W. Sołowiewa (Włochy, Rosja, 4) – C. Stepan, I, Świątek (Niemcy, Polska, WC) 3:6, 6:3, 10-8