Korespondencja z Budapesztu. Wspaniała niespodzianka! Fręch zagra w turnieju głównym

/ Szymon Adamski , źródło: korespondencja z Budapesztu, foto: AFP

Ostatnie wynik Magdaleny Fręch muszą budzić podziw. 20-letnia tenisistka z Łodzi czyni stałe postępy, a sposobu na nią nie potrafią znaleźć coraz groźniejsze rywalki. Tym razem o jej sile przekonała się Rosjanka Anna Blinkowa, która kilka dni temu odprawiła z kwitkiem Kristinę Mladenovic. Fręch ograła ją jednak 6:4, 6:1.

Kwalifikacje w Budapeszcie, choć tylko dwustopniowe, do łatwych na pewno nie należały. Fręch rozpoczęła zmagania od zwycięstwa 6:2, 4:6, 7:5 nad Caglą Buyukakcay z Turcji. Niewiele brakowało, a pierwszy mecz okazałby się ostatnim, ponieważ nasza reprezentantka w decydującym secie musiała bronić piłki meczowej.

Takich problemów Polka nie miała w bezpośredniej walce o awans do turnieju głównego. Na tle 19-letniej moskwiczanki prezentowała się niezwykle solidnie. Nic jej nie potrafiło wytrącić z równowagi, a zdecydowana większość piłek lądowała tam, gdzie sama sobie zażyczyła. Tego samego nie można powiedzieć o Blinkowej, która momentami nie kryła zdziwienia po nieudanych zagraniach. Fręch była do bólu regularna, choć potrafiła też zaryzykować, z reguły z bardzo dobrym skutkiem.

W trakcie przerwy, przy stanie 0:3 w drugim secie Blinkova poprosiła o pomoc trenera. Szkoleniowec próbował ją uspokoić, ale jego starania na niewiele się zdały. Kolejnego gema Rosjanka wygrała co prawda ,,na sucho", ale później znów z niej uszło powietrze. Nie można jej natomiast odmówić waleczności. W trakcie jednej z wymian wywróciła się, ale zdołała jeszcze wrócić do gry i kilkanaście razy przebić piłkę na drugą stronę siatki. Koniec końców ta widowiskowa wymiana padła łupem Polki.

Fręch awansując do turnieju głównego, znalazła się w wyśmienitym towarzystwie. Kilkadziesiąt minut wcześniej z przebrniętych kwalifikacji cieszyła się Robera Vinci. Polka i Włoszka jeszcze nie wiedzą, z kim zmierzą się w turnieju głównym.